Štúdium pre všetkých!
Pripojte sa k tisícom študentov a absolventov diaľkového štúdia ...
Viac
Facebook
Otazniky zivota
Magazin Za Obzorem
Magazin Za Obzorem 2
Zaobzorom kornelius novak
ZaObzorem 5 Mikulkova

Považská Bystrica v lete ožije a dotkne sa neba

«Späť

Mesto Považská Bystrica sa stane v dňoch 10. – 28. júla dejiskom série podujatí, ktoré bude spájať spoločná myšlienka „Dotkni sa neba“. Na ich realizácii sa budú podieľať kresťanskí dobrovoľníci a ich cieľom je obyvateľom mesta nielen priblížiť svet Biblie novou a zaujímavou formou, ale taktiež pomôcť, ako si zlepšiť svoje zdravie. Navštíviť môžete niektoré z nasledujúcich podujatí. 

Príďte si otestovať, ako ste fit
O zdravie je potrebné sa starať obzvlášť vtedy, keď s ním nemáme žiadny problém. Nielen o prevencii, ale aj o zdravom životnom štýle v detstve i dospelosti sa dozviete viac počas podujatia Dni zdravia, ktoré sa uskutočnia počas júla v Považskej Bystrici v blízkosti centra mesta. K dispozícii budú zaškolení dobrovoľníci, ktorí vám bezplatne zmerajú krvný tlak, telesný, podkožný i viscereálny tuk, kostrové svalstvo, BMI, hmotnosť i výšku. Zároveň bude možné si otestovať svoj životný štýl. Odborníci budú zároveň poskytovať aj individuálne poradenstvo. Akcia Dni zdravia bude prebiehať vo vybraných dňoch od 10. do 27. júla 2017 v čase od 11.00 – 16.00 hod. Presné termíny a mieste nájdete na stránke: pb.dotknisaneba.sk.

Duchovné otázky v 21. storočí
O tom, ako je možné vnímať náboženstvo a samotné kresťanstvo, hovoria prednášky Otázniky života, ktoré si pre poslucháčov pripravujú študenti. Budú sa zamýšľať nad otázkami viery, budúcnosti, posmrtného života či výnimočnosti Biblie. Prednášky sa tiež venujú aj otázkam, kto je vlastne Ježiš Kristus, či nastane koniec sveta a aký je význam biblického krstu. Kompletný zoznam a termíny prednášok Otázniky života nájdete na oficiálnom webe podujatia pb.dotknisaneba.sk. Prednášky sa uskutočnia počas troch týždňov, od 10. do 28. júla 2017, a to každý pondelok až piatok o 18:00 hod. na adrese Centrum 28/33 (oproti HYPERNOVE).

Viera a náboženstvo súčasťou civilného života?
O tom, či môže byť viera v Boha neoddeliteľnou súčasťou každodenného života, bude v priestoroch Zborového domu CASD v Považskej Bystrici hovoriť významný developer a jeden z najbohatších Čechov Radim Passer. Životný príbeh Radima Passera si budete môcť pod názvom „Biznis a viera“ vypočuť 27. júla o 18:00 hod. tiež na adrese Centrum 28/33 (oproti HYPERNOVE). Vstup je voľný.

Putovná výstava Genesis Expo v Považskej Bystrici
Od 11. júla 2017 sa bude vo výstavnej sieni v Kine Mier v Považskej Bystrici konať unikátna výstava Genesis Expo. Medzi vystavovanými exponátmi budú môcť návštevníci vidieť 30 tematických bannerov (vznik sveta, stvoriteľský týždeň, potopa sveta, rodokmeň prvých ľudí, história prírody a druhovej rozmanitosti, fosílny záznam a najväčšie objavy paleontológie a geológie, zložitosť prírody a ľudského tela, datovacie metódy a vek Zeme, zložitosť bunky a najväčšie objavy informačnej vedy, teistická evolúcia apod.) a na bohatej ukážke skutočných fosílií a replík tzv. predchodcov človeka.
Výstava obsahuje viac ako 170 svetovo unikátnych publikácií popredných vedcov z viac ako 10 vedeckých odborov prírodných aj historických vied týkajúcich sa pôvodu vesmíru, života a človeka. 

Výstava potrvá do 27. júla. 2017. Otvorená bude v pondelok až piatok od 10:00 do 16:00 hod. Vstup je voľný.

Aktivity „Dotkni sa neba“ pripravuje a organizuje občianske združenie Život a zdravie, Klub detí a mládeže Pathfinder – Prieskumník, ADRA – organizácia pre pomoc a rozvoj, Maranatha z.s. a dobrovoľníci z cirkevného zboru adventistov siedmeho dňa v Považskej Bystrici.

Viac informácií o sérii podujatí „Dotkni sa neba“ nájdete na webovej stránke www.pb.dotknisaneba.sk

V prípade záujmu o ďalšie informácie, prosím, kontaktujte koordinátorov projektu:
Mgr. et Mgr. Juraj Turóci, +421 948 526 722
František Kolesár, B.Th, +421 905 895 156

 

 

Galéria obrázkov

PB 2017

Genesi Expo